Hamilelikte Kıyafet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelik, kadınların yaşamında gerek fiziksel gerek psikolojik olarak en hassas olan dönemlerdendir. Bu dönemde yeme-içme alışkanlıkları kadar kılık kıyafete de dikkat edilmesi gerekiyor. Peki hamilelikte tercih edilmesi gereke kıyafetler hangisi? Hamilelikte kıyafet seçerken neye dikkat edilmeli? İşte tüm detaylar bu yazımızda,

Hamileliğin ilk üç aylık döneminde pek kilo artışı olmaz. Ancak 4. Aydan itibaren kilo alımı hızla artar kollar bacaklar şişmeye, basenler genişlemeye başlar. İşte bu dönemden itibaren anne adayının hem kendisi hem de bebeği için rahat kıyafetler tercih etmesi gerekir.


Hamilelikte Kıyafet Alırken!

Elbise ve etek: Üzerinize çok yapışmayacak elbiseler tercih etmelisiniz ve kumaşlarının sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Eteklerde de diz altı seçimler yapmanız gün boyu rahat etmenizi sağlayacaktır.

Pantolon ve şort: Kumaşlarının rahat olması çok önemlidir. Özellikle yaz döneminde rahat ve tiril tiril kumaşlı pantolonlar vazgeçilmeziniz olacaktır. Şortta da bacaklarınız nefes alacaktır fakat beli esnek ve lastikli olan şortlar tercih edilmelidir.

Tayt: Rahat esneyebilme özelliği olduğundan karın bölgeniz ne kadar büyürse büyüsün giydiğiniz tayt sizi sımayacaktır bu da hem evde hem sokakta severek tayt giymenizi sağlayacaktır.

Tshirt: Sağlıklı kumaş ve bol tshirtler tercih edilmelidir.

Bu Kıyafetlerden Uzak Durun

- Beli ve karın bölgesini sıkan kıyafetler ve kemerler

- Bacağı sıkan çoraplar

- Naylon iç çamaşırları

- Çok dar pantolonlar

Ayrıca yüksek topuklu ve ayağa tam oturmayan ayakkabılar tercih edilmemelidir