Annelerin bebek hijyeni için sıklıkla kullandığı ürünlerin başında ıslak mendiller gelmektedir. Ancak bebek ıslak mendillerinin seçiminde olabildiğince titiz davranılması gerekir. Özellikle bebeklerin altı değiştirilirken kullanılan ıslak mendiller, el ve vücut temizliği için de tercih edilmektedir.

Annelerin bebek hijyeni için sıklıkla kullandığı ürünlerin başında ıslak mendiller gelmektedir. Ancak bebek ıslak mendillerinin seçiminde olabildiğince titiz davranılması gerekir. Özellikle bebeklerin altı değiştirilirken kullanılan ıslak mendiller, el ve vücut temizliği için de tercih edilmektedir. Tabi bu nedenle, kullanılacak olan mendilin sağlık açısından sorun yaşatmaması gerekir. Tüm anne ve babaların ıslak mendil kullanımında dikkatli bir seçim yapması şarttır. Bu sebepten dolayı da ıslak mendilinin hangi özellikleri taşıması gerektiğini iyi bilmelisiniz. Çünkü bebek tenleri yetişkinlerin teni gibi dayanıklı olmaz. Aksine çok daha hassas ve alerjik reaksiyonlara çok daha müsaittir. Bu da ıslak mendil seçimlerinde dikkat gerektirir.

Bebek Islak Mendili Özellikleri

Bebek ıslak mendillerinin öncelikle alkolsüz olmasına dikkat edin. Yenidoğan ıslak mendillerinde  pamuktan üretilmiş olup sadece su ile ıslatılmış olması önemlidir. Bu ıslak mendil yenidoğan cildine zarar vermeden hijyenik ve sağlıklı bir temizlik aşaması elde edilmesini sağlar. Mendilde var olan alkolsüz ve Praben Free bileşim hızlı ve güvenilir bir temizlik sağlar. Ayrıca hijyen açısından da içinizin rahat olmasını sağlar. Bebek ıslak mendilinin pamuksu dokusu sayesinde mendil bebeğinizin cildine herhangi bir zarar vermez. Bunun aksine pişik ve benzeri türden alerjilerin de önüne geçer. Bu saymış olduğu tüm etmenler sayesinde de bebeğinizin cildini çok daha rahat temizleme şansı bulacaksınız. Burada önemli olan şey her zaman onların sağlığı olmalı ki bunu düzenli bir temizlikle rahatlıkla sağlamanız mümkün olacak.

Islak Mendiller Hangi Sıklıkta Kullanılmalı?

Bebeğinizin cildinin tahriş olmaması için ıslak mendil kullanımına dikkat etmeniz gerek. Burada onların altını değiştirdikten sonra hafif aralıklarla kullanım idealdir. Ayrıca ıslak mendili cildin yüzeyine çok fazla bastırmadan kullanmalısınız. Yani yapacağınız yüzeysel bir temizlik yeterli olacaktır. Çünkü bebeklerin cildi sanıldığından da çok daha hassas olur. Bu hassaslığa hakim olmak için de ıslak mendilleri düzenli ve dikkatli kullanmalısınız. Her mendili sadece bir kere kullanıp çöpe atmanız da sağlık açısından yararlı olur.

Tüm annelere bebekleriyle birlikte sağlık dolu günler dileriz.